Субота, 19 грудня 2015

"Ми не маємо права на поразку", - Вахтанг Кіпіані

Директор Центру досліджень регіональної політики, експерт з комунікаційних стратегій.

Головний редактор медіа-платформи www.sumynews.com [з січня 2009 року].

Координатор Громадянської мережі ОПОРА в Сумській області [2014-2015 рр.].

В 1995-2000 рр. навчався в Сумському державному педагогічному університеті, історичний факультет та факультет іноземних мов.

В 2000-2002 рр. навчався в Ukrainische Freie Universität [Мюнхен, Німеччина].

В 2006 році навчання в Українській школі політичних студій [Київ, Україна] та Summer university of democracy [Рада Європи, Страсбург].

В 2014 році навчався в Visegrad School of Political Studies на базі European Academy of Diplomacy [Варшава, Польща].

В 2000-2004 рр. викладав правничі дисципліни в Сумському державному педагогічному університеті.

В 2004 році працював на Організацію з безпеки та співробітництва в Європі [ОБСЄ], консультантом в Сумській області в реалізації проекту "Підтримка в подальшому вдосконаленні виборчого процесу в Україні".

В 2005-2006 рр. працював начальником управління з питань внутрішньої політики Сумської обласної державної адміністрації.

Автор і ведучий політичних програм "Agenda" на сайті медіа-платформи SumyNews та "Realpolitik" на телеканалі "Відікон".

Сторінка на facebook.

ЧИ зможуть політики запровадити рабство в сучасній Україні? і для ЧОГО ми повинні відтепер жити класичним гаслом "Геть від Москви!", - про це ми говорили з Вахтангом Кіпіані в програмі "Реальна політика/Realpolitik" на каналі ТРК "Відікіон" [м. Суми] у п'ятницю, 18 грудня 2015 року.

Вахтанг Кіпіані, 44 роки. Український журналіст, публіцист і громадський активіст. Редактор Інтернет-проекту "Історична правда", автор і ведучий тележурналу "Історична правда із Вахтангом Кіпіані". Засновник Музею-архіву преси у Києві. Лауреат премій "За поступ у журналістиці" ім. Олександра Кривенка та "Телетріумф".

"Волаючі у пустелі" приречені боротися з вітряками. Така у них подвійна функція — волати і боротися. Однак саме завдяки зусиллям цих людей ми з вами чуємо щось дуже важливе, а який-неякий вітряк спершу зупинить свої крила, а потім і взагалі — похилиться, впаде, зникне.

Є такий дуже затертий афоризм Стіва Джобса: "Лише ті безумці, які переконані, що можуть змінити світ, його і змінюють!" Вахтанг Кіпіані на цілий світ не замахується. Вітряків у пустелі йому вистачає і в Україні. Він чітко розуміє, що, приміром, його проект "Історична Правда" не може перетворитися на джерело прибутків. Він усвідомлює, що і Музей-архів преси, колекцію до якого збирає уже 30 років, також навряд чи стане комерційно успішним проектом. Але працює — записує якісні телеефіри, публікує історичні вивідки, вишуковує приміщення, анґажує волонтерів, надихає. Він по-іншому уже не вміє.

 

Сумно розуміти, що на чолі держави реально дебіли, які не здатні вчитись на помилках і передбачати наслідки своїх дій. Н...

Опубліковано Вахтанг Кіпіані 31 жовтня 2015 р.

 

Запитання до обговорення:

Оцініть сьогоднішній історичний момент України. Війна пробудила хвилю патріотиму і самопожерстви, найкращі зразки волонтерства і соціального партнерсва. А з іншого боку, посилвся розкол між такими різними частинами країни. Є шанс, що ми залишимося єдиною країною чи нас очікую поадльший розкол?

До якої історичної моделі можна віднести українську революцію 2014 року?

Ми колись вивчали можелі Французької революції 1879 року та Жовтневої революції 1917 року. Це великі революції з великими символами – гільйотина, Бастилія, НКВД.

Історію треба передумувати. Ми маємо брати до уваги новий досвід. Крім великого Євромайдану в Києві, у всій країні відбуваються свої майдани – на кухнях квартир чи у фейсбуку. Маю на увазі не стояння з гаслами, а шукання виходу і пропонування розв’язок.

 

Чого всі причепились до слів Порошенка про волонтерів! Він казав про самого себе, бо теж є волонтером! Бо де ще у світі ...

Опубліковано Вахтанг Кіпіані 5 грудня 2015 р.

Завдяки горизонтальній структурі соціальних мереж будь-яка ідея, що народилася на чиїйсь кухні чи на вузькій нараді, має можливість стати ідеєю всього середовища.

Як змусити українських сучасних політиків швидше змінюватися? 

І чи зможе політик мінятися, якщо не відчуватиме тиску знизу чи потрібні додаткові стимули, можливо зовнішнє втручання і т.д. Як не дати молодим політикам корумпуватися? 

Чи зможе Петро Порошенко стати не черговим невдалим політиком, а увійти до списку історичних державних діячів?  Чи історичні фігури так мислять і виживають, як наші сьогоднішні політики? 

- Як зробити так, щоб більшість українців більше не глосувла за терористів, які демократично приходять до влади, а потім цю ж Країну гвалтують і зраджують свій народ?

 

Не мав ще нагоди послухати "антикорупційну" промову Саакашвілі. Бачу тільки репліки про те, що він назвав Яценюка і його...

Опубліковано Вахтанг Кіпіані 6 грудня 2015 р.

Скільки років нам тепер будувати нові відносини з Росією? Як примирится? І чи варто? 

Часто спілкуюся з військовослужбовцями, добровольцями та волонтерами. Якщо рік тому всі розмови крутилися навколо касок-бронежилетів-аптечок-трусів-карематів, то зараз у більшості підрозділів з цим проблем немає. І на питання "Що потрібно зробити?" відповідь звучить дещо несподівано — армії, солдатам і офіцерам потрібно дати сенс, чітко пояснити, за що вони воюють.

Український боєць повинен знати, хто в нас друг, а хто — ворог. Для цього є спеціальні офіцери, раніше їх називали політруками, зараз — вихователями, психологами, фахівцями з гуманітарної підготовки. Але їх функція зводиться до написання звітів, а не роботи з особовим складом. В той час як їм би пояснювати, сперечатися, переконувати, запрошувати цікавих і "правильних" людей.

Потрібні нові кадри. В тому числі ті, хто сьогодні, може бути, і не мислить про військову кар'єру. Колега написав з учебки, що в шостій хвилі закликали більше сотні гуманітаріїв, вони проходять перепідготовку за даним профілем. Добре, але мало. Роботи — величезний фронт. І він не тільки в зоні так званої АТО, але і в Міністерстві оборони.

22 червня 1941 року розпочалася німецько-радянська війна. Вже 24 червня, на другу добу після нападу вермахту на СРСР, в газетах були надруковані вірші поета Лебедєва-Кумача Священна війна. Ще через два дні її вперше виконали перед бійцями, що відправлялися на фронт.

Минуло півтора року нашої війни за незалежність. Немає жодної пісні, яка б стала символом опору російському агресору. Потрібно створювати нову героїку. При всій повазі до подвигів дідів, у нас з'явилися свої Маресьєви і свої Сталінгради.

Чи можна ставати успішним в цій країні? 

Спокою в наступні роки в Україні точно не буде, тому заспокоюватися я б навіть не радив. Хіба що в ті рідкісні моменти, коли ми приймаємо відповідальні рішення, ми повинні перевести дихання, заспокоїтися, щоб прийняти правильні рішення. Нам всім потрібно більше читати, радитись, уникати панічних настроїв, слухати нормальних експертів. Суспільство має жити вільним життям. При цьому у нас не повинно бути російської традиції "підім'яти", знищити, затиснути, вичавити. Ми всі різні. І в цій різності є наша сила. Хочу жити в країні, де будуть жити щасливі люди, без бажання емігрувати, а цей виклик постане вже дуже скоро. Хочу, щоб ваші глядачі розуміли, що Україна - це край, за який треба боротися.

 

Придумав сильний політичний крок. Президент України Петро Порошенко має призначити Джозефа Байдена на посаду віце-презид...

Опубліковано Вахтанг Кіпіані 7 грудня 2015 р.

Треба вміти берегти своє серце, бо це такий самий інструмент нашої успішності, як і мозок. Вам має бути цікаво, азартно займатися тим, чим ви займаєтесь. Ви маєте любити свою роботу. А що занадто — то не здорово. 

Тому успіх й успішність — в гармонії і "сродній праці". І перш за все це гармонія зі собою.

 

Програма "Реальна політика/Realpolitik"  на ТРК "Відікон" з Олександром Хоруженком.

Випуск № 29

[18/12/2015]

Це програма про реформи і необхідність змін в цій країні. В дискусіях ми створюємо проекцію того суспільства, яке буде в Україні після завершення війни. Формат - мінімалістичний. У глядача виникає ефект присутності за столом: нічого зайвого, лише скляний стіл і чорна студія, час від часу зйомка збоку, проста і зрозуміла манера спілкування без пафосу і зайвої патетики. Глядачу, здається, ще трохи  — і йому нададуть слово. Ведучий направляє і веде своїх гостей виключно як модератор. 

Концептуально – це журналістика пояснень, що дозволяє робити складні теми більш доступними, подаючи необхідний контекст в зручній і швидкій для сприйняття формі. Ми не пропонуємо ані театралізованого дійства, ані політичних розбірок. Мета скромна — шукати й, якщо вдасться, знаходити відповіді на актуальні та гострі питання. Проте програма може стати важливим майданчиком для тем, про які звикли мовчати, за умови, якщо самі глядачі захочуть на ці теми реагувати.

Актуальні матеріали

Треба рятувати не шкільні стіни, а дітей, які залишаються без майбутнього

Відомий сумський громадський діяч, медіа експерт, колишній депутат Сумської міськради Олександр Хоруженко тепер займається просуванням адміністративно-територіальної реформи на Сумщині. Про те, як створюються нові об’єднані громади, про перешкоди на цьому шляху і про те, як все буде далі, він розповів…

Переживаю за новую волну...

Сергій Лещенко написал пост о важности антикоррупционной деятельности, что готов к проверкам НАБУ, что временно складывает полномочия члена правления ДА и т.д. Прекрасное, смелое решение. Нюанс в том, что большая часть истории про квартиру - это не про закон. А…

Нулевая толерантность к коррупции: у каждого свой ноль

Нулевая толерантность к коррупции имеет разные значения. Где-то почти ноль, где-то практически ноль, где-то совсем не ноль, но в уме все-таки ноль... Такая формула сложной украинской антикоррупционной действительности. В последнее время все острее чувствую надвигающуюся тьму антикоррупционного морального релятивизма. -…

Євроколонізація

Коли ми на переломі століть починали євроінтеграцію важко було уявити, що за 15 років, після двох майданів та на тлі війни проти російської агресії на Донбасі, в яких свобода кожного з нас та незалежність нашої держави так рясно полита кров'ю…

Путин - это Бог россиян

Можно смело сказать, что Путин - это Бог россиян. Он решат все их большие и малые проблемы, отвечает на все их жизненно важные вопросы. Они гордятся им и рассказывают всему миру, что Путин "стал с колен" и теперь их очередь…

Мы действующий муляж государства

Бывают правящие элиты, а бывают правящие верхушки. Между ними большая разница: элиты правят потому что они умные, а верхушки потому что народ тупой. В США — правящие элиты. Существует договор между ними и населением. Последнему положен домик из гипсокартона, пикап…

Политический лидер интересуется людьми

Политический лидер интересуется людьми. Это в первую очередь. Ему действительно интересно чем живут его избиратели во всем их многообразии. Он с ними знакомится лично, спрашивает обратную связь, мнение. Ищет для этого возможность. Политик интересуется как зовут его избирателей и запоминает…

Це якось не комільфо

“Якось важко собі уявляю Черчіля, що купує собі дім в центрі Лондона під час війни...” (c) Gennadiy Druzenko. Навіть якщо ідеальний ринок і на легальні доходи. Це якось не комільфо. Це - перший рівень проблеми. Це не заздрість, не протест…

Agenda

Бурштиновий Армаґеддон

В інтерв'ю медіа-платформі SumyNews радник екс-міністра екології Ігоря Шевченка [2015 р.] та один із засновників політичної партії "Сила людей" Олексій Гончарук прокоментував ситуацію із нелегальним бізнесом по видобутком бурштину в Україні, обсяги якого оцінюються в 150 тонн на рік і…

УАБС - це маленький, креативний і елітний навчальний заклад

Сергій Козьменко, в.о. ректора Української академії банківської справи Національного банку України [м. Суми] в інтерв'ю медіа-платформі SumyNews від 11 липня 2015 року прокоментував рішення Кабінету міністрів України від 24.06.2015 № 666-р про перепідпорядкування УАБС НБУ Міністерству освіти та науки України.…

Нам потрібно тягнутися до Львова

Командир Сумської крайової команди УНСО в інтерв'ю медіа-платформі SumyNews проаналізував російсько-українську війну 2015 року, мету інформаційного тероризму з боку РФ на Україну і можливості нашої контрпропаганди, необхідність/загрозу впроваджувати швидкі структурні реформи в країні, перспективи нових молодих політиків на місцевих виборах-2015…

Вимагаємо реформ і опираємось змінам. Тому й топчемося на місці

Якщо гора не йде до Магомета, то, як відомо, до неї іде сам Магомет. Так правильно. Це логічно і перевірено віками. Громадський активіст Олександр Солонтай цю давню мудрість підтверджує на практиці. Починаючи від реальних сходжень на гірські вершини і закінчуючи…

Задачі українських реформ 2015 року

Екс-голова Сумської обласної ради та екс-радник голови Сумської обласної державної адміністрації Марк Берфман в інтерв'ю медіа-платформи SumyNews проаналізував російсько-українську війну 2015 року, мету інформаційного тероризму з боку РФ на Україну, а також необхідність впроваджувати швидкі структурні реформи. Запис від 5…

Про українську контрпропаганду в інформаційній війні 2015 року

Григорій Стариков, кандидат історичних наук, експерт Центру досліджень регіональної політики в інтерв'ю медіа-платформі SumyNews розповів своє бачення на російсько-українську інформаційну війну 2014-2015 рр., провал реформ новим урядом та впровадження можливих інструментів контр-пропаганди проти інформаційного наступу Росії. Сьогодні ситуація з війною…

Російсько-українська війна, провал реформ і вибори-2015

Громадський експерт і екс-радник голови Сумської ОДА [2014 р.] Віктор Бобиренко в інтерв'ю медіа-платформі SumyNews розповів своє бачення на російсько-українську війну 2014-2015 рр., провал реформ новим урядом і свої плани на місцеві вибори-2015.

Людина, яка допомагає

20 лютого 2015 року в програмі "Порядок денний/Agenda" ми говорили з керівником сумської громадської організації Клуб "Шанс" Олексієм Загребельним та предствником полтавської громадської організації "Світло надії" Романом Дроздом про нові механізми співпраці неурядових організацій та влади, проблеми розміщення внутрішньо переміщенних…

Політичний огляд

Не выделяйся, сожрут: Замість "рукомахання" депутати вчаться "кнопкодавству"

Сумські депутати й надалі підтягуються до столичних стандартів. Окрім онлайн-трансляції засідань у них тепер є своя система "Рада" і номерні мікрофони - диво техніки обранці освоювали у відремонтованому залі. Незважаючи на попередні тренування, перший млинець виявився глевким - невчасне натискання…

Делим мы воздух. Реальных поступлений – ни продажи имущества, ни продажи земли нету

Головною політичною новиною став скандал навколо побиття Юлії Тимошенко – подію тижня не оминули увагою і на 18 сесії Сумської міськради. Очільник фракції "Батьківщина" Олександр Лисенко запропонував звернутися до президен"Лідеру "Батьківщини" троє охоронців виламували руки, били кулаками в живіт. Даний…

Сумська політика-2012 "без шума и пыли": клоуни, космонавти, бл*денятки і долбопні...

"Балакучий мер" завдає удару у відповідь – Мінаєв обізвав опонентів бл*денятком і долбопнем. Україна відзначила Воскресіння Христове - у Сумах з цієї нагоди встановили "Диво-писанку". Але Віктору Януковичу можна не боятися – 4-метровий важкий тупий предмет простоїть у центрі міста…

Мажоритарний "Сталінград-2012": після заборони "паралельного" балотування головна битва розгорнеться в округах

Візити столичних політиків на Сумщину стають дедалі частішими – щоправда, «важковаговики» до нашої області поки що не добралися. Натомість минулого тижня її відвідав лідер "Свободи" Олег Тягнибок, котрий оптимістично запевнив, що набере тут прохідні 5%. Ще активніше піариться новостворена "Україна…

Post-scriptum

Есть ли жизнь после выборов?

Первый июньский "Пост-скриптум" посвящен ситуации после выборов. Выборы у нас как правила это не борьба программ, а борьба личностей и репутаций. В победе большую роль играют вовсе не здравые мысли кандидатов и партий, изложенные в соответствующих документах, а нечто другое.…

Створення IT-кластеру в місті Суми: від ідеї до створення інфраструктури

И Украина и Сумы стоят сейчас на развилке дорог, подобно былинному богатырю: налево пойдешь – коня потеряешь, прямо пойдешь – голову потеряешь и дальше, не менее «оптимистично», по тексту. С геополитическим выбором вроде бы определились – в Европу. При этом…

Тільки 20% жителів Донбаса підтримують дії сепаратистів

События в Донецкой и Луганской области сейчас в центре внимания. Много вопросов вызывает беспомощность власти в противодействии сепаратистам и вялотекущая антитеррористическая операция. Некоторые считают, что эти области надо "сдать", чтобы избавиться от очага дестабилизации. И все это на фоне подозрительного…

"Превентивний арешт" за наміри підірвати авторитет влади

Законопроект "Про превентивне затримання особи", зареєстрований у Верховній Раді України, вже переданий на розгляд до профільних комітетів. Автори – депутати-батьківщинівці Іван Стойко та Олег Медуниця. Проект передбачає визначити порядок превентивного затримання строком до 30 діб осіб із числа громадян України,…

Нацизм, фашизм или путинизм?

Черчиль как-то сказал, что фашисты будущего будут называть себя антифашистами. Нынешние времена подтверждают прозорливость самого последовательного борца с нацизмом в 20-м веке. Прошлой весной Украину захлестнула волна организованных Партией регионов антифашистских митингов. 15 мая соответствующий митинг с участием школьников и…

Отставка Геннадия Минаева была неизбежной

Это Post scriptum посвящен отставке Геннадия Минаева и неизбежному, вследствие этого, переформатированию исполкома и городского совета. Отставка была неизбежной. Геннадий Минаев неоднократно декларировал свою приверженность Виктору Януковичу. Даже будучи разочарованным резким разворотом от Европы к России, он тем не менее…

Экстремизм или личная ответственность?

Власть называет экстремистами тех, кто вышел на майданы по всей Украине. На сумском майдане люди высказывали скорее озабоченность судьбой страны, нежели призывы к мести. Однако среди протестующих була и радикально настроенная группа молодежи, экипированная для противостояния "Беркуту". Эти молодые люди…

В лице "Правого сектора" власть получила оппонента, которого заслуживала, а оппозиция - шанс наконец стать партией

События в Украине развиваются стремительно – любой комментарий будет опаздывать за ними, но тем не менее… При всем негативном отношении к радикальным формам протеста – коктейлям Молотова, булыжникам и захвату административных зданий – следует признать, что именно они заставили власть…

Ночной дозор

Милиция - "девочка по вызову" для властьимущих?

Добрый день, в этом выпуске "Ночного дозора" мы поговорим о самой, пожалуй, животрепещущей проблеме последнего месяца -- о взаимоотношениях общества и милиции. Жестокое изнасилование и попытка убийства Ирины Крашковой в маленьком поселке Врадиевка, заставили таки встать, правда, не всю Украину,…

Задолженность по Сумскому центру занятости превысила 2 млн. грн.

Добрый день, сегодняший "Ночной дозор" мы решили посвятить проблеме занятости, хотя подтолкнуло нас к этой теме нечто другое. На протяжении уже нескольких недель казначейством задерживается прохождение платежей центров занятости. Задолженность по Сумскому центру уже превысила 2 млн. грн. Под угрозой…

Важливо на цьому тижні

Все, що ви знали про наркозалежність – не правильне

100 років тому в США й Англії вперше були заборонені наркотики, а з 1971 року ця боротьба набрала світових обертів. Традиційно вважається, що з наркоманами потрібно боротися, змушуючи їх страждати, і це надасть їм стимул зупинитися. Проте, сьогодні ряд країн,…

Євген Глібовицький: Український soft power

Його компанія pro.mova успішно працює як з політиками, так і з цілком собі комерційними структурами. А сам він — викладає в кількох університетах, ще в кількох слухає лекції, створює утопічні з точки зору пересічного громадянина проекти на кшталт Унівської групи…

Турбодемократія у Сумах: Геннадій Миропольський & Дмитро Лук'янець

В черговій програмі “Realpolitik” на телеканалі ТРК “Відікон” у п’ятницю, 10 червня 2016 року, разом з автором петиції щодо необхідності безпартійності наступних виборів в місцеві органи влади Геннадієм Миропольським та доктором юридичних наук, проф. Харківського національного університету ім. В.Н. Каразіна…

Турбодемократія у Сумах: Ольга Стогова & Володимир Харченко

В черговій програмі “Realpolitik з Олександром Хоруженком” на телеканалі ТРК “Відікон” у п’ятницю, 3 червня 2016 року, разом з сумськими політичними експертами Володимиром Харченком та Ольгою Стоговою я спробував проаналізувати розвиток української “турбодемократії” та три її важливих контрреволюційних тренди: 1]…

FromSumyWithLove: Дмитро Растворцев & Сергій Побожій

ЩО потрібно зробити, щоб світ почув/побачив/відчув/зрозумів/прийняв креативні Суми? Про це я говорив з двома креативними і критичними сумчанами - Сергієм Побожієм, мистецтвознавцем, арт-критиком та Дмитром Растворцевим, дизайнером, автором шрифтів в черговій програмі “Реальна політика/Realpolitik” на телеканалі ТРК “Відікон”, що вийшла…

Суми повинні розвиватися як інтернет браузер, з відкритим програмним кодом

З кандидатом історичних наук і політичним експертом Григорієм Стариковим в черговій програмі “Реальна політика/Realpolitik”, яка вийшла у п’ятницю, 6 травня 2016 року, ми говорили, що дослідження цінностей сумчан повинно стати новим феноменом, що потрібно проводити компаритивістські культурні дослідження, та і…

Про Конституцію, іноземні трансплантанти та український менталітет

Чи можливі радикальні реформи без нового суспільного договору, кодіфікованого у нову конституцію? Та навряд чи. Чому? Тому, що чинний Основний закон проголошує Україну соціальною державою з усіма похідними від цієї декларації економічними правами та гарантіями [безоплатне житло [ст. 47], достатній…